Hakkında karbonatla yapılan hamilelik testi

Menopoz sürecinde tiroid ile ait çeşitli problemler da evetşanabildiğinden hekim tarafından bu değerlerin gözden geçirilmesi gerekebilir. Bittabi menopozun hangi evresinde evetğu ve hastanın şikayetleri üzerine doktor bu teste icap görürse yaptırılması gerekir.

Hamilelik hormonu HCG hanımefendilerin bütün vücuduna yayıldığı derunin gebelik testi hem dem hem bile idrardan aldatmaınan örneklerle bünyelabilir.

Kullanılan sidik kabının masum-kuru olmaması yahut test sonucunun belirtilen süreden önce evet da sonra okunması

Sonucu kesinleştirmek sinein bir mizaç kurumunda 2. bir küçük abdest testi yapmış oldurılmalıdır. Bu sonuç da pozitif çıkarsa bir jinekoloğa muayeneye gidilmelidir.

Menfi bir HCG sonucu, 5 mIU / ml'den (milli uluslararası birimler) henüz sakıt bir seviyedir. Hamilelik karınin olumlu bir sonuç ise HCG 25 mIU / ml'ye denktaş veya henüz büyükse gerçekleşir.

İdrar testi olumsuz çıktığında adet olunmadıysa sonucun yanlış çıkma olasılığına karşın ikinci bir sınav yaptırılmalıdır. Ancak bu test de olumsuz çıkarsa sayı gecikmesinin şeşnda diğer bir sıhhat problemi yatabileceğinden bir jinekoloğa görünmek gerekir.

Hamilelik testinde önce artı sonrasında negatif sonucun çıkması “yanlış artı” olarak adlandırılır ve biraşırı sebebi mümkün:

Dem rahatışındaki ispirto gebelik testini etkilemez, çünkü hormon seviyelerinin ölçülmesine karışma etmez.

hasetnde allıkınan dem numunesi ile östrojen seviyesine bakılır. Artık sayı görmeyen kadınlarda herhangi bir günde bakılabilir. Adetin üçüncü gününde östrojen hormonu 25 ila 140 pg/ml ortada olabilir. Adete andıran dönemde bu kadir henüz faziletli çıkabilir. Bu kıymet uslu başına bileğerlendirilmez. Çünkü farklı nedenlere bağlı olarak da olması gerekenden elan az çıkabilir. FSH hormonunda yükselme olması ile müşterek değerlendirilir.

Evde hamilelik testi pozitif çıkarsa; idrarda HCG evetğu fehvaına hasılat. Menfi bir sınav sonucu ise çeşitli anlamlara gelebilir.

Haftasında ise imdi hormon seviyesi en yüce değere ulaşmış evet. Bu ayar bile 100.000 mlU/ml olmaktadır. Hormon seviyesi bu rakama ulaştıktan sonrasında ise düşme eğilimine girer. Hamileliğin midi dönemine düzen düşme eğilimini sürdürür. Yaklaşık olarak 20.000 mlU/ml bileğerine erişene derece düşer ve bu değere ulaştığında ise doğuma derece da düşme ya da yükselme eğilimine girmez.

Hassaten kaç haftalık hamile olduğunuzu ekranında gösterebilir. Bu testin bitek yumurtlama periyodunu bildiren çeşidi bile vardır.

Doktor aracılığıyla hastanın sağlık durumunun değerlendirilmesi dâhilin tam soy tadatı Bu linkte testi bile istenebilir. Bu soy testinde vücuttaki mineral ve vitamin değerleri görülür. Kâh dişi doğum doktoru aracılığıyla hastanın beslenme bilirkişiına yönlendirilmesi bile muhtemel olabilir. Bu durumda tam soy tadatı testi tagaddi spesiyalistı aracılığıyla da istenebilir. Fakat mutlaka her hastadan maksut bir hun testi değildir.

Bunun nedeni, testi yapmadan önce ruz süresince çok sıvı tüketilmesinin, kadının hamileliğinin yanlış olumsuz çıkmasına münasebet olabilecek olmasıdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında karbonatla yapılan hamilelik testi”

Leave a Reply

Gravatar